Jakie wiertło do betonu zbrojonego wybrać?

Wiercenie w betonie zbrojonym jak powszechnie wiadomo nie należy do najłatwiejszych zadań, dlatego też warto skorzystać z porządnego sprzętu i odpowiednich wierteł. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwu, które wiertła najlepiej poradzą sobie z betonem zbrojeniowym.

O czym należy pamiętać?

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że źle dobrane wiertło bardzo szybko się zniszczy, dlatego też warto postawić na oryginalne produkty od renomowanego producenta. Osoby, które nie czują się na siłach, aby samodzielnie wybrać odpowiednie wiertło do betonu zbrojonego powinny skorzystać z fachowego doradztwa. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, ale olbrzymią rolę odgrywa sam rodzaj uchwytu. Przed dokonaniem zakupu należy dokładnie sprawdzić jaki uchwyt ma nasze elektronarzędzie. Do popularnych wiertarek z uchwytami szybkomocującymi idealnie pasują walcowe wiertła.

Rozmiar wiertła ma znaczenie

Bardzo ważnym parametrem jest również sam rozmiar. Profesjonalne wiertło do betonu zbrojonego może mieć średnicę od 3 do nawet 32mm. Niektórzy producenci mogą mieć w swojej ofercie sprzedażowej wiertła o zdecydowanie większej średnicy. Uwagę należy zwrócić także na długość samego wiertła, ponieważ to od tego parametru zależy jak głęboki otwór możemy wykonać.